Infolinia 52 58 59 400 |
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Aktualności

Oddanie pętli na ul. Wyścigowej

Informujemy, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przeprowadził konsultacje z Radami Osiedli dotyczące uruchomienia pętli: „Wyścigowa” i opracował plan zmian w organizacji transportu publicznego uwzględniający obsługę linii do pętli z początkiem stycznia 2015 roku.

Do wprowadzenia zmian w organizacji transportu niezbędne jest jednak spełnienie dwóch warunków. Pierwszy, to zakończenie wszystkich formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie pętli „Wyścigowa”, które są konieczne dla potwierdzenia bezpieczeństwa oraz jakości infrastruktury.

Drugi, to przeprowadzenie z dwutygodniowym wyprzedzeniem kampanii informacyjnej o planowanych zmianach komunikacji miejskiej.

W związku z niespełnieniem opisanych wyżej warunków została podjęta decyzja o rozpoczęciu prac nad nowym terminem udostępnienia pętli dla ruchu pasażerskiego. Jednocześnie zapewniamy, że termin zostanie określony niezwłocznie po spełnieniu wszystkich, niezbędnych formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie pętli.

Panorama budowy

Panoramiczne zdjęcia budowy z dnia 05.12.2014

 Kliknij na obrazku, aby powiększyć:

Zdjęcia budowy linii tramwajowej z dnia 05.12.2014

 Kliknij na obrazku, aby powiększyć:

Zdjęcia budowy linii tramwajowej z dnia 28.11.2014

 Kliknij na obrazku, aby powiększyć:

Informacja o otwarciu pętli „Wyścigowa”

Do dziś (25.11.2014) inwestor, spółka Tramwaj Fordon, odebrał prace torowe i trakcyjne. Na miejscu wciąż jednak trwają roboty drogowe, których odbiory zaplanowano na koniec bieżącego tygodnia. Infrastruktura przystankowa, zostanie zamontowana na terenie pętli po przekazaniu jej w użytkowanie ZDMiKP. Decyzja o ponownym rozpoczęciu funkcjonowania pętli „Wyścigowa" zostanie podjęta po zakończeniu budowy i przekazaniu ZDMiKP w utrzymanie układu drogowego i torowego wraz z jego całą infrastrukturą. Podkreślamy, że ZDMiKP jest zobligowany do przeprowadzania kampanii informacyjnej nt. planowanych zmian, w tym korekt układu komunikacji miejskiej, minimum dwa tygodnie przed ich wprowadzeniem. Projekt tych zmian został już opracowany w ZDMiKP.

Przygotowana jest również kampania informacyjna wykorzystująca zarówno dotychczasowe kanały informacyjne, jak i nowe rozwiązanie w postaci udziału zespołu mobilnych informatorów. Odpowiednie komunikaty zapowiadające zmiany zostaną więc odpowiednio wcześniej wysłane do mediów. Dodatkowo, ich szczegółowy opis zostanie również opublikowany na stronie internetowej www.zdmikp.bydgoszcz.pl, a także na profilu ZDMiKP portalu społecznościowego Facebook.com. Podobne komunikaty zostaną także umieszczone na przystankach komunikacji miejskiej.

Obecnie najbardziej prawdopodobną datą uruchomienia pętli „Wyścigowa" jest 1 stycznia 2015 r.

Jednocześnie informujemy, że w związku z pojawiającymi się sygnałami sugerującymi, że obecnie obowiązujący układ komunikacji miejskiej jest bardziej korzystny dla pasażerów (m.in. możliwość przesiadek z autobusów nr 70 i 70 dodatkowo na linie nr 2, 4, 8 i 68 na rondzie Fordońskim) poddaliśmy pod dyskusję i taki wariant. Rozpoczęliśmy w tej sprawie rozmowy z Radą Osiedla Nowy Fordon. Konsultacje te zakończą się na początku grudnia br.

Pętla "Wyścigowa" w budowie:

Kliknij na obrazku, aby powiększyć:

Umowa o dofinansowanie nr POIS.07.03.00-00-021/12-00 na realizację projektu pn. "Budowa linii tramwajowej do dzielnicy Fordon z przebudowa układu drogowego w Bydgoszczy"