Infolinia: 52 58 59 400
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Aktualności

Bezpieczeństwo w transporcie miejskim

W dniu 2 grudnia gościliśmy w murach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na zaproszenie Koła Naukowego Ekonomii z gościnnym wykładem nt.: Bezpieczeństwa w transporcie miejskim. W trakcie spotkania omawialiśmy społeczne i ekonomiczne efekty funkcjonowania systemów transportu zbiorowego ich podstawowe zalety w stosunku do transportu indywidualnego. Głównym celem spotkania była jednak tematyka bezpieczeństwa w transporcie, omówiliśmy zagadnienia dotyczące systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego w pojazdach ale przede wszystkim bezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego. Przy okazji porozmawialiśmy na temat aktualnych i przyszłych inwestycji w zakresie transportu publicznego w Bydgoszczy.

Konferencja techniczna Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej

23 września odbyła się w Gdańsku konferencja techniczna Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej #IGKM, wiele ciekawych prezentacji i wymiana poglądów. Tematem przewodnim konferencji była dostępność transportowa, spojrzenie na komunikację zbiorową z punktu osób o niepełnej sprawności skłania do myślenia w kontekście zrównoważonego rozwoju transportu.

VIII Bydgoska Nocka, czyli swingowo z Polą Negri

Spółka Tramwaj Fordon wsparła inicjatywę Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy, które zaprasza na kolejną odsłonę cieszącej się sporą popularnością Bydgoskiej Nocki. W tym roku w podróż odbędzie jednym z tramwajów PESA Swing 122 NaB, należącym spółki Tramwaj Fordon, którego patronką jest Pola Negri. Podczas nocnego przejazdu będzie możliwość nocnego zwiedzanie zajezdni na Łoskoniu, powstałej wraz z budową linii tramwajowej do Fordonu. Przejazd odbędzie się w nocy 9/10 marca 2019 r.
Szczegóły wydarzenia na FB stowarzyszenia
Formularz rejestracyjny

1 Listopada komunikacja miejska jest bezpłatna

1 Listopada komunikacja miejska jest bezpłatna - zapraszamy do korzystania z komunikacji zbiorowej i zaoszczędzenia sobie niepotrzebnego stresu na drogach i parkingach wokół cmentarzy. Komunikacja tramwajowa: tramwaje linii nr 1, 2, 3, 4, 6, 7, i 10 będą kursowały według standardowych rozkładów jazdy na niedziele, linie nr 5 i 8 będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością (co ok. 10 min.), Na liniach tramwajowych nr 1, 2 i 7 pojadą składy powiększone. szczegóły zmian i dodatkowych połączeń na stronie ZDMiKP Bydgoszcz

Uczniowie Technikum Kolejowego z odwiedzinami na zajezdni Łoskoń

W czwartek 27 września z odwiedzinami na zajezdni Łoskoń gościła klasa 2 i 4 Technikum Kolejowe w Bydgoszczy specjalności Elektroenergetyk Transportu Szynowego. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć jak zbudowana jest sieć zasilająca, jakie prace są wykonywane na zajezdni oraz na czym polega praca dyspozytora. Wymiana zdań z fachowcami z branży stanowi wartość dodaną do wiedzy zdobywanej na lekcjach.

Umowa o dofinansowanie nr POIS.07.03.00-00-021/12-00 na realizację projektu pn. "Budowa linii tramwajowej do dzielnicy Fordon z przebudowa układu drogowego w Bydgoszczy"